Załamanie między płytką paznokci a obłączkiem

Witam, Trzy miesiące temu byłam na studniówce, rano zauważyłam, że moje trzy palce u stóp są czarne. Miałam nadzieję, że odrosną i to zejdzie, ale parę dni temu zauważyłam, ze paznokieć mi nie roście. Z jednego trochę oderwała mi się płytka, u pozostałych mogę wyczuć załamanie między płytką paznokci, a obłączkiem. Dostałam skierowanie na całkowite usunięcie, lekarz powiedział, że one mogę mi nie odrosnąć. Są jakieś maści, olejki, które by mi pomogły przed lub ewentualnie po usunięciu ?

Zapewne nastąpiło uszkodzenie macierzy tych paznokci (ciasne buty, wysokie obcasy, przeciążenie stóp). Nie ma maści ani olejków, które mogłyby pomóc. Trzeba zrobić coś, czego najbardziej nie lubimy - cierpliwie czekać, aż odrosną.