Załamanie nerwowe a brak odczuwania emocji

Mam 19 lat. 5 lat temu okolo mialam zalamanie nerowwe, nerwice i lęki. Zostalo to zaleczone od 2 tyg dolowalam sie i stresowoalam i przestalam czuc emocje i wgl wszystko jest normalnie ale np nie czuje czy jestem nawet wyspana zla podnieconaitd. czy to reakcja obronna organizmu? Bylam przebadana neurologicznie i wszystko ok.

Dzień dobry,

Faktycznie bywa tak, że czasami w reakcji na silny stres np.:, utratę czegoś, co było dla nas ważne, zmienia się nasz nastrój. Niektórzy stają się potem smutni, inni przestają odczuwać emocje.
Przypuszczam, że skoro zauważyła Pani w sobie "brak emocji", to nie jest to stan neutralny, nie jest to stan "stoickiego spokoju" tylko coś, co przeszkadza, doskwiera jest, być może jakieś poczucie nieprzyjemnej pustki.
Z Pani opisu trudno mi wywnioskować co może być bezpośrednią przyczyną takiej reakcji, jedno wydarzenie, czy kumulacja kilku rzeczy. Ale niezależnie od przyczyny myślę, że to bardzo trudny dla Pani moment i warto, żeby poszukała Pani wsparcia wśród osób najbliższych.
Sugeruję też, żeby skonsultowała się Pani z psychologiem-psychoterapeutą lub psychiatrą, szczególnie, że wcześniej już doświadczyła Pani "załamania nerwowego, nerwic i lęków" a obecny stan trwa już około 2 tygodni. Specjalista oceni nasilenie problemu w oparciu o pełny wywiad i da Pani wskazówki jak postępować dalej.

Pozdrawiam

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza