Załamanie nerwowe i zmiany nastrojów

Witam, Mam skończone 37 lat, przechodziłam załamanie w ostatnich latach i mam objawy depresji, częstych zmian nastrojów, unikam ludzi, a przede wszystkim częste uderzenia gorąca, które są dość uciążliwe, np w komunikacji miejskiej. Pół roku temu przestałam brać leki na "stany lekowe" (cital), oraz mam problemy z powrotem do szczuplejszej sylwetki, mimo iż fizycznie jestem aktywna, lecz tez nie do przesady, gdyż bóle stawów i mięśni tez mi dokuczają. Czy są to symptomy przedwczesnej menopauzy?

Dzień dobry,

Nikt bez osobistego badania nie może diagnozować Pani.

Natomiast jak najbardziej namawiam na osobistą konsultację z psychoterapeutą i rozważenie podjęcia leczenia (tj.psychoterapii).
Pomoc może Pani uzyskać w ramach NFZ - Poradnia Leczenia Nerwic, PZP lub prywatnie. W internecie dostępna jest również lista certyfikowanych psychoterapeutów Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego wg miejscowości.

niekoniecznie.....odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Niezbędna jest osobista konsutlacja z lekarzem i/lub psychologiem. Bowiem opisane problemy mogą być równie dobrze efektem zaburzeń na tle nerwowym/psychologicznym, a nie fizjologicznym.