Załamanie nerwowe po rozstaniu z partnerem

witam, mam pytanie jestem w związku od 3,5 roku, od kilku miesiecy ok 5 nie jestesmy razem moj facet mnie zdradzil mielismy kryzys praie wogole sie nie kontaktowalismy nie widywalismy ciagle byly jakieś nieporozumienia i stało się, o wszystkim mi powiedział sam, 2 miesiace temu, powiedział, że żałuje, ja też go kocham i zobaczyłam, że przez te kilka miesięcy, że za nim tesknię. twierdziliśmy,że damy sobie szansę, ale on sie załama tym wszystkim co zrobił, ma załamanie nerwowe nie wiem co robić?

Witam,
co oznacza,że ma "załamanie nerwowe" i czy to Twoja,czy jego "diagnoza",bo dojrzały mężczyzna nie powinien zachowywać się jak dziecko,które złamało dyscyplinę i dla uniknięcia kary woli sie przyznać,prawda?Tak więc ,jeśli można dać jakąś radę,to nie gódż się być jego spowiednikiem czy dobrą mamą,która chce prawdy.Raczej zastanówcie się ,czy Wasza znajomość jest wystarczająco dojrzała,by spełniać oczekiwania obojga i nie musieć realizować ich poza sobą.Można zasięgnąc pomocy terapeuty,jeżeli zdecydujecie się pozostać razem.Inaczej będzie to związek pozorny,nie dajacy samej Tobie żadnej satysfakcji.
Zachęcam i pozdrawiam

Dzień dobry!

Partner powinien skorzystać z pomocy psychologicznej (np. w Poradni Zdrowia Psychicznego).
W przyszłości być może także oboje Państwo - w ramach terapii partnerskiej.

Pozdrawiam!