Zalecane badania u noworodków

Przez jakich specjalistów powinien zostac przebadany profilaktycznie noworodek czy niemowlak? Czy to prawda, ze powinien miec wykonane USG bioder? Czy to normalne, że niemowlę ma nieproporcjonalnie krótkie nóżki w stosunku do reszty ciała?

A także na podstawie oceny własnej m.innymi badania przedmiotowego i neurorozwoju Warto skonsultować dziecko z ortopedą dziecięcym,.
Tak niemowle ma orientacyjnie takie proporcje ciała.

Pozdrawiam