Zalecenia okularów po operacji zeza rozbieżnego

Witam, jestem zdezorientowana. Rok temu przeszłam operację niewielkiego zeza rozbieżnego OL. Przed operacją nosiłam soczewki +1 i +1,5. Po operacji nie nosiłam okularów. W lipcu na kontroli, uznano, że okulary są zbędne. Jednak teraz u lekarza medycyny pracy, któremu w badaniu komputerowym wyszło ponad +1 na obu oczach. Przepisał mi okulary +0,5 na obu oczach. Tego samego dnia byłam u ortoptystki, w bad. komputerowym była wada tylko na OL i to poniżej +0,5. Nie zalecała okularów. Co mam robić?

Lek. Paweł Baljon

Witam. Badanie komputerowe nie jest niestety badaniem dokładnym, jedynie na jego podstawie nie możemy decydować o konieczności noszenia okularów. Myślę że warto udać się na kontrolną wizytę u okulisty który przeprowadzi dokładna diagnostyke.