Zalecenia okulisty i zwyrodnienie plamki żółtej

Witam! Proszę o pomoc w rozumieniu przeze mnie zapisu dr.okulisty na zaświadczeniu: Siatkówka:erm Zalecenia: OCT OL progres ERM do PPV. Rozpoznanie:H35.3 Zwyrodnienie Plamki żóltej i bieguna tylnego, Procedury: 95.1906. Na temat mojej choroby czytam,biorę zalecone leki z luteiną, wkraplam oczy...ale te erm i PPV - lekarz wspominał że konieczna operacja...ale ja nie mogę uwierzyć... Z poważaniem B.K.

Lek. Tomasz Budlewski

Jest to opis tego co jest konieczne do wykonania w zabiegu aby choroba się nie pogłębiała.