Zaleganie gęstej flegmy, suchość w gardle i nieprzyjemny zapach z ust

Witam.od jakiś 4 lat zmagam sie z problemami gardla i nosa.najpierw zalegala mi w gardle gęsta flegma,którą musialam na każdym kroku wypluwać..potem mialam problem z suchością w gardle..drapało mnie gardło..bez cukierka i czestego picia wody sie nie obejdzie..a teraz mam nieprzyjemny..wręcz śmierdzący zapach z buzi i odczywam to jakby cos sie dzialo na górnych drogach oddechowych..niedlugo ide na zabieg przegrody nosowej..lekarz twierdzi ze bedzie mi sie lepiej oddychac.jak mam sie leczyc?

Nieprzyjemny zapach z ust jest spowodowany przede wszystkim stanem zapalnym dziąseł wynikającym z obecności złogów kamienia nad i pod dziąsłowego. Nieleczona próchnica także powoduje nieprzyjemny oddech. Konieczna jest konsultacja i dokładna ocena stanu zębów i dziąseł w powiększeniu. Niezbędne będzie także zdjęcie RTG aby ocenić żywotność górnych zębów trzonowych i przedtrzonowych które mają połączenie z zatoką i mogą być przyczyną problemów.