Zaleganie mas kałowych w dystalnym odcinku jelita cienkiego i grubego u dziecka

Dzień dobry. Mam dziecko z wyłonioną ileostomią i po badaniu radiologicznym stwierdzono zaleganie mas kałowych w dystalnym odcinku jelita cieńkiego i grubego. Pytanie: Jak szybko powinno się oczyścić ten odcinek jelita i jakie konsekwencje dla jelit może mieć zaleganie w jelicie tych mas kałowych? Pytanie nr 2: W opisie badania radiologicznego stwierdzono zagięcie jelita grubego na wysokości esicy. Co to oznacza i jakie jest dalsze postępowanie w takim przypadku?. Z góry dziękuje za odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W takiej sytuacji należałoby zgłosić się chirurga. Zalegania mogą spowodować stan zapalny.