Zaleganie wydzieliny w gardle od kilku lat

Witam serdecznie mam taki problem: od dwóch lat mam problemy z gardłem, ciągle chrząkam, bo czuję jakby jakaś wydzielina gromadziła mi się w gardle. Już mnie to trochę denerwuje, bo staje się to uciążliwe, szczególnie podczas rożnych spotkań. Co jest tego przyczyną? Czy da się to jakoś wyleczyć?

Witam! Opisane objawy mogą wynikać z nadwrażliwości nabłonka górnych dróg oddechowych, który jest drażniony w reakcji na różne czynniki środowiskowe. Taka reakcja może być pozostałością np.po przebytym zapaleniu krtani. Przewlekłe chrząkanie może wynikać również z przyczyn psychogennych. Myślę że warto udać się do laryngologa który w sposób jednoznaczny zweryfikuje przyczynę opisanych objawów. Zniwelowanie nieprzyjemnych objawów może przynieść dbanie o odpowiedni poziom nawilżenia pomieszczeń, w których przebywamy.