Zależy mi na szybkim spadku wagi: jak w ten sposób zrzucić 6 kilogramów?

Witam. Mam 18 lat, 180 cm i ważę 82 kilogramy. Chciałbym schudnąć do jakiś 70-75. Zacząłem ćwiczyć 40 minut każdego dnia oraz stosuję ćwiczenia siłowe. Ograniczam się z jedzeniem, staram się jeść mało zwracając uwagę na kaloryczność potraw. Czy to wystarczy? Jeżeli ktoś ma jakieś lepsze rozwiązanie proszę o pomoc.

Witaj,

Twoje aktualne BMI wynosi powyżej 24, więc to dobry pomysł, aby pozbyć się kilku zbędnych kg. Połączenie aktywności fizycznej ze zmianą nawyków żywieniowych to jedyny rozsądny sposób, aby tego dokonać. Jeżeli chodzi o aktywność fizyczną to zaleca się, aby być w ruchu minimum pół godziny, czyli 40 minut dziennie wystarczy. Oczywiście większa dawka ruchu zapewni szybsze spalanie.

Natomiast jeżeli chodzi o nawyki żywieniowe to ważne są:

1. regularność - najkorzystniej jest jeść często, a mało (5 razy dziennie, średnio co 3 godziny)

2. wybór produktów zgodny z piramidą zdrowego żywienia - szczegóły w załączniku:

www. izz. waw. pl/index.php?option=com_content&view=article&id=7&Ite#piramida

3. rezygnacja z produktów niepożądanych, przede wszystkim tj. fast food, chipsy, słodycze, słodzone napoje gazowane

4. picie wody - minimum 1,5 l - oczywiście jeżeli dużo ćwiczysz to potrzebujesz więcej płynów

Więcej wskazowek nt. zdrowych nawyków znajdziesz w załączonych artykułach:
http://portal.abczdrowie.pl/zasady-zdrowego-odzywiania

http://portal.abczdrowie.pl/buduj-dobre-nawyki

Pamiętaj, że najbardziej korzystna dla zdrowia, a przy tym najskuteczniejsza, bo zapobiegająca efektowi jojo, jest powolna utrata masy ciała, od pół do maksymalnie 1 kg tygodniowo.  Oznacza to, że pozbycie się ok. 6 kg powinno Ci zająć od 1,5 do 3 miesięcy.

Pozdrawiam Cię serdecznie