Założenie Aparatu Hyrax na rozszerzenie górnego łuku

Witam mam 29 lat i mam mieć zakładany Aparat Hyrax na rozszerzenie górnego łuku. Mam wykonać 20 przekręceń śruby, moje pytanie polega na tym że jestem ciekawa jak długo powinno sie nosić taki aparat by wada nie powróciła i nie doszło z powrotem do zwężenia szczeki. Pozdrawiam

Wszystko jest uzależnione od tempa aktywacji. Najbardziej fizjologiczne jest aktywowanie co drugi dzień o 1/2 możliwego obrotu (22,5stopnia). Wtddy po rozszerzeniu tworzy się tkanka kostna a nie miękka tkanka łączna charakterystyczna dla blizn. Wyedy, jeśli od razu założy się aparat stały - można od razu zamienić hyraxa bez konieczności dodatkowej retencji. W przypadku szybszej aktywacji konieczne jest kilkumiesięczne nossenie hyraxa po okresie rozszerzania. Pozdrawiam