Założenie aparatu ortodontycznego a narośl kostna nad górną czwórką

Witam, Mam 23 lata i od 9 miesięcy mam założony aparat ortodontyczny.Moj ortodonta zalecił mi abym skonsultowala z chirurgiem narośl kostna jaka mam nad górną 4,ponieważ przeszkadza ona w leczeniu,ale nie zagraża zdrowiu.Chirurg poinformował mnie ze nie spotkał się aby usuwać cos takiego do aparatu i dokładnie przedstawił mi wszystkie możliwe powikłania pooperacyjne,min. Naruszenie korzenia zęba 3 oraz defromacja twarzy.Nie zgodzilam się na wykonanie tego zabiegu,czy mam takie prawo?

Lek. Tomasz Budlewski

Oczywiście może Pani nie zgodzić się na proponowane leczenie.