Założenie aparatu ortodontycznego przy krzywym zgryzie

Mam krzywy zgryz. Górne zeby nie nachodzą na dolne tylko stykają się z nimi. Założyłam aparat ortodontyczny. Na pierwszej wizycie miałam zalozony normalny łuk ale ostatnio na dole założyła 3 druciki. Jeden prosto jak był a pozostałe dwa krzyżują się na każdym zamku. Czemu to służy?

Bez badania bezpośredniego i oceny zdjęć rtg odpowiedź jest niemożliwa.Najlepszym adresatem pytań jest lekarz,który zakładał Pani aparat.Sądzę,że przed rozpoczęciem leczenia omówił z Panią proces postępowania ortodontycznego.

Aparat stały zakładany jest w taki sposób, aby etapami, krok po kroku, przemieszczać zęby do założonej pozycji. Plan leczenia omawia się z ortodontą na początku terapii, jeśli więc ma Pani jakiekolwiek wątpliwości, pytania, to proszę zapytać bezpośrednio lekarza, który z pewnością wyjaśni najlepiej, jaki jest cel poszczególnych działań.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl