Założenie koron na jedynki

Założenie koron na jedynki Witam, zastanawiam się nad założeniem koron na górne jedynki. Jedna z nich jest zębem martwym, po leczeniu kanałowym, kolor jest znacznie ciemniejszy niż pozostałe zęby. Druga jest wyleczona, ale z widoczną plombą. Dodatkowo zęby są nieco"skrzywione" do środka. Mój dentysta poleca mi korony nie tylko jako ratunek dla martwego zęba, ale również dla poprawy estetyki tych zębów. Proszę o opinię czy warto tak ingerować, czy jednak pozostać przy swoich zębach? Marta 24

Zawsze można spróbować wybielić ciemną koronę, wymienić wypełnienie i wyprostować ortodontycznie zęby. Jest to działanie na pewno bardziej zachowawcze. Wszystko zależy od Pani nastawienia i stanu zębów. Pozdrawiam

Jeżeli ząb jest ciemny, świadczy to o starej metodzie leczenia kanałowego. Leczenie należy powtórzyć i zamocować do zęba wkład szklany. Dopiero tak przygotowany ząb może służyć jako filar korony protetycznej. Na pewno warto zrobić korony, wzmocnią one zęby i zapewnią estetykę niemożliwą do osiągnięcia innymi metodami.

Witam
Myśle że dla zęba po leczeniu kamnałowym nie jest zbyt duża ingerencja tak samo dla zęba z dużym wypełnieniem ,jeżeli by się Pani decydowała to polecam korony pełnoceramiczne dużo większa estetyka
Pozdrawiam

Witam!
Korony to dosyć radykalne rozwiązanie ,gdyż wiąże się z oszlifowaniem całych zębów! Proszę rozważyć możliwość założenia licówek,kompozytowych,bądź porcelanowych,które o wiele bardziej oszczędzają tkanki zęba,a są w stanie wyrównać barwę zębów i poprawić ich estetykę!!! Pozdrawiam.