Założenie koronki zębowej

3 tyg. temu została mi załozona na górną 1 koronka, niestety mam wrażenie, ze stomatolog "zaoszczędził" na cemencie, bo między dziąsłem, kikutem zęba a koroną są szczeliny, w których gromadzi się jedzenie. Czyszczenie tych miejsc jest mocno utrudnione. Moje pytanie brzmi: czy można jeszcze uzupełnic te przestrzenie cementem, czy juz jest za póżno? I kolejne: jesli mozna uzupełnic, to czy koniecznie muszę udac się do stomatologa, który zakładał koronę, czy tez może zrobic to inny dentysta?

Witam, z tego co Pani pisze to korona jest za krótka i dlatego jest szczelina między brzegiem korony a brzegiem dziąsła. Jedyny sposób żeby to zlikwidować to należy wykonać nową koronę. Proszę udać się do gabinetu, gdzie Pani robiła koronę i powiedzieć o tym lekarzowi, który być może nie zauważył przed zacementowaniem, że korona jest za krótka.Pozdrawiam

Jeżeli nie chce Pani wracać do lekarza, który obecną koronę wykonał ( a tak by było najlepiej ), może Pani udać się do innego specjalisty. Jednak powinna się Pani liczyć z tym, że trzeba będzie wykonać nową koronę.