Założenie korony zęba i wybór nakładu

Rok temu miałam powtórne leczenie kanałowe - po leczeniu włożono mi wkład koronowo - korzeniowy oraz koronę tymczasową. W tym roku mam przyjśc na założenie korony metalowej. Mam pytanie czy zamiast tej korony porcelanowej na podbudowie metalowej mogę zaproponowac dentyście inne rozwiązanie - mam tu na myśli nakład kompozytowy (inlay?) Czy w moim przypadku będzie to możliwe? dziękuję za odpowiedź.

Jeżeli była zastosowana korona tymczasowa to ząb został już oszlifowany i przygotowany pod ten konkretnie rodzaj uzupełnienia protetycznego. W przypadku zębów po leczeniu kanałowym odbudowanych na wkładach szklanych zalecane są korony ze względu na zwiększenie wytrzymałości mechanicznej zęba. Jedyna zmiana jako może nastąpić to na koronę pełnoceramiczną.