Założenie lekarstwa podczas leczenia kanałowego zęba

Miałam leczoną kanałowo dolną lewą szóstkę kilka lat temu. Ostatnio zaczęła okropnie boleć, wczoraj już nie do wytrzymania. Dziś byłam doraźnie u dentysty, który rozwiercił zęba, dłubał w kanałach (nie wiem jak to fachowo nazwać), odkaził go, założył opatrunek i kazał stosować tantum verde miejscowo na stan zapalny dziąsła. Do endodonty idę dopiero w piątek (brak terminów), ale ząb znów strasznie boli. Co robić?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

Prosze sie ratowac lekiem Dexak SL dostepny od kilku tygodni bez recepty, dobrze penetruje do kosci, łagodny dla żołądka bo przyjmowany w postaci zawiesiny, jesli nie zadziala to bedzie konieczny antybiotyk
Pozdrawiam
Lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Witam
Ząb jest w trakcie leczenia i stan zapalny zapewne jeszcze nie ustąpił- stąd dolegliwości. Powtórne leczenie jest trudniejsze i wymaga zazwyczaj więcej czasu niż pierwotne. Ma Pani do wyboru wytrzymać do piątku wspomagając się preparatami przeciwbólowymi (to i tak krótki okres oczekiwania na kolejną wizytę) lub spróbować poszukać innego lekarza, dyżuru stomatologicznego. Jeżeli ma Pani zaufanie do swojego lekarza, wybrałabym wariant pierwszy. Na przyszłość sugeruję wizytę u lekarza wcześniej niż w momencie, gdy ból staje się nie do zniesienia.