Założenie lekarstwa w zębie a leczenie kanałowe

Witam, byłam dziś u stomatologa i miałam wierconą dziurę w zębie która okazała się dość głęboka, dlatego doktor zdecydował się założyć lek ( który jak powiedział uwalnia fluor? na 3 miesiące?) i na to plombę. Co to jest za lek? Mam nadzieje ze to nie jest zatrucie zęba? Powiedział że jak będzie kiedyś bolało jeszcze to możliwe jest leczenie kanałowe.

Witam, zęba zatruwa się materiałem dewitalizującym i nie zostawia się go na dłużej niż 3 tygodnie.
Z Pani opisu wnioskuję, że Dr założył jako podkład np. glassjonomer a no to materiał kompozytowy. Wszystko jest wykonane prawidłowo. Proszę spać spokojnie. Na przyszłość proszę zawsze pytać swojego stomatologa - chętnie wyjaśni:)