Założenie mostu i wybór koron

Witam, mam mieć osadzony most na górnej 4 (po reendo) i 7, brak 5 i 6. W czwórce będzie metalowy wkład koronowo-korzeniowy, nie ma możliwości założenia wkładu z włókna szklanego, lekarz mówi, że jest za mało tkanek i nie ma "obręczy". W związku z tym mam pytanie na jakie korony mam się zdecydować, porcelanowe na metalu (bez niklu - mam uczulenie) czy porcelanowe na cyrkonie. Boję się sinej linii dziąseł, czy metalowy wkład będzie przebijał przez koronę na cyrkonie?

Lek. dent. Bogdan Jaremczuk

ja rozważył bym rozszerzenie mostu o 3 ( kła ) i wtedy wykonał bym most Cerkonowy w systemie LAVA ( można zrobić taką śliczną pracę już za 1500 pln za punkt protetczny czyli za zęba ) - co do przebijania lanego wkładu to jeśli technik zostanie poinformowany że filar jest metalowy doda dodatkowo więcej opakera dla jego ukrycia - natomiast pod LAVĄ nie będzie tego zupełnie widać
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Przy metalowym wkładzie koronowo - korzeniowym istnieje duże prawdopodobieństwo, że z czasem metal będzie widoczny. Jeśli w zębie nr 4 nie można zastosować wkładu z włókna szklanego, może warto zastanowić się nad użyciem kła jako filaru? I na takich filarach wykonać most cyrkonowy?