Założenie niebieskiej karty mężowi a złe relacje

W 2013 roku założyłam mężowi niebieską kartę, gdyż spełniał praktycznie 4/5 warunków na liście z pytaniami dotyczącymi przemocy psychicznej nade mną. Dodam że mamy dziecko (5 lat), które również cierpi. Mąż nie zdaje sobie sprawy ze swojego wpływu (słowa, zachowania) na psychikę zarówno moją jak i dziecka. Po założeniu karty przez ok pół roku był spokojny. Teraz często krzyczy że nasłałam na niego policję i że obróci wszystko przeciwko mnie (mam grupę z powodu choroby psychicznej). Co robić?

Witam!
Najlepiej skorzystać zpomocy specjalisty. Może terapeuta zajmujący się terapią rodzinną, małżeńską pomógłby Państwu we wzajemnym porozumieniu. Tym bardziej, że świadkiem Państwa konfliktów jest małe dziecko.
Pozdrawiam, J.Pluta

Witam,
również myślę, że konsultacje czy terapię małżeńska to dobry pomysł.

Jeżeli to nie będzie możliwe to zachęciłbym Panią do uczestnictwa w psychoterapii, najlepiej grupowej i najlepiej żeby to nie była grupa dla ofiar przemocy, gdyż leczenie w grupie z podobnymi do siebie osobami zmniejsza efekty leczenia. Najlepsza jest grupa terapeutyczna taka na której znajdą się osoby z bardzo różnymi kłopotami.

Pozdrawiam
Michał Świeboda