Założenie Pessaru w 27. tygodniu ciąży

Witam, jestem w 27 tc, od wczoraj mam zalozony pessar ze wzgledu na skracajaca sie szyjke, podczas wkladania luteiny wyraznie go wyczuwam i to na glebokosci okolo pol palca, wydaje mi sie, ze jest ulozony jakby pionowo, czy wlasnie tak powinno to wygladac, czy mozliwe jest, ze zle sie ulozyl?

Aleksander Ropielewski

Bez sprawdzenia w badaniu ułożenia pessaru nie mogę stwierdzić tego jednoznacznie, a odczucia pacjentek mogą być bardzo subiektywne.