Założenie szyny po naderwaniu torebki stawu skokowego

Zerwałem (lub naderwałem) torebkę stawu skokowego. Była założona szyna lecz po 2 dniach ją zdjąłem ponieważ była za mocno ściśnięta, krew nie dochodziła do palców - były całe sine i zimne. Udałem się ponownie do ortopedy i nie zgodziłem się na szynę więc nogę mam usztywnioną bandażem elastycznym. Czy w taki sposób ta torebka zrośnie się prawidłowo (muszę dodać, że leżę cały czas często chodzę. Dodatkowo chciałbym się dowiedzieć, czyt mogę używać Clexane (0.6) zamiast Fraxiparine (0.4)?

Witam,
Unieruchomienie stawu skokowego po skręceniu to bardzo istotna sprawa i uważam, ze bandaż elastyczny to znacznie za mało. Szyna, która Pan używał była najprawdopodobniej źle dopasowana i dlatego uwierała. Sugeruje zakupić nowa orteze i jej używać przez przynajmniej 2 tyg. Do tego leczenie przeciwzakrzepowe ( Clexane 40 mg lub Fraxiparine 0,4 ml), okłady chłodzące, leki przeciwobrzękowe i kontrola u ortopedy 10-14 po urazie.
Pozdrawiam,
dr n.med. Szymon Kujawiak
Specjalista w Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu