Założenie tlenku cynku po wypełnieniu zęba

Dolna 6 bolała. Był ubytek. Zostało zrobione wypełnienie ale ból nie ustąpił, ząb zaczął boleć przy nagryzaniu lecz tylko w jednym miejscu oraz był wrażliwy na zimno. Mianowicie ból przy nagryzaniu pojawia sie tylko w jednym rogu zęba. Byłem wczoraj u dentysty który usunął stare wypełnienie i zauważył ze pod wypełnienien jest nie usunięta próchnica. Został założony tlenek cynku. Czy może od tego przestać boleć ząb? Ile czasu potrzebne jest żeby zobaczyć czy zacznie działać ?

Witam,
jeśli ząb z nieusuniętą próchnicą jest żywy (prawidłowo reaguje na badanie chlorkiem) a ból na nagryzanie jest tylko w jednym miejscu i pojawił się po założeniu nowego wypełnienia (można zakładać, że wypełnienie to było za wysokie) to założenie tlenku cynku być może cofnie dolegliwości.
Jeśli jednak próchnica jest głęboka, sięgająca do miazgi, ząb wykazuje przedłużoną reakcję na chlorek, ból na opuk występuje, może wystąpić powiększony węzeł chłonny odpowiedniej grupy, to może to świadczyć o stanie zapalnym toczącym się w miazdze a co za tym idzie o konieczności leczenia kanałowego danego zęba.