Założenie wkładki antykoncepcyjnej na koszt NFZ

Witam serdecznie. Mam pytanie ponieważ w związku problemami ginekologicznymi (powstanie mieśniaków) nie mogę przyjmować tabletek antykoncepcyjnych. Pani doktor u której byłam pierwszy raz po przeprowadzce do Poznania przekazała mi wiadomość iż jedynym sposobem antykoncepcji jest u mnie wkładka domaciczna. Koszt 600zł...jest to ogromna kwota dla mnie żeby tak od razu wydać. Czy taką wkładkę można założyć na NFZ? Czy jest taka możliwość np. w Poznaniu? Z poważaniem Marta

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę udać się na wizytę do ginekologa na nfz. Po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.