Założenie władki Mirena a plamienia i zabezpieczenie przed ciążą

Odkad zdecydowałam się na założenie mireny czyli 4 mce temu miałam co 20 dni min. brązowe plamienia ostatnie wystapiło 15.03.14 od tamtej pory nie miałam zadnych plamień az do 18.04.14...dostałam krwawienia dosyc mocne czym to może byc spowodowane czy to normalne przy mirenie? jeżeli się przemieszcza to czy juz w ogole mnie nie zabezpiecza przed ciążą? i czy jest duże prawdopodobieństwo ciąży. Bardzo bede wdzięczna za wypowiedź, bardzo sie boje a wizyte mam dopiero za 7dni pozdrawiam serdecznie

Prawidłowo założona wkładka nie powinna się przemieszczać. Niemniej trzeba ocenić w badaniu USG czy wkładka leży prawidłowo. Nawet jeżeli doszło do przemieszczenia wkładki typu Mirena- zabezpieczenie jest nadal. Poza tym - po założeniu Mireny mogą występować nieregularne krwawienia,które wymagają diagnostyki i ewentualnie leczenia.