Założono podwójny cewnik i zastosowano przewód terumo

Rozpoznanie: kamica nerkowa /5mm kamyk /górnego przewodu nerkowego, przeprowadzono video uretrocystoskopię, założono podwójny cewnik J zastosowano przewód terumo kontrola za 3 tygodnie Mam pytanie gdzie i do kogo mogę umówić wizytę lekarską dziękuję za odpowiedź Janina G z Chełma

Witam,
Założenie cewnika do moczowodu jest jedynie przejściowym odbarczeniem nerki. Należy dążyć do usunięcia kamienia, bądź samoistnego jego wydalenia.