Zamazany obraz i zaburzenia widzenia

Mam problem z oczami, mój mąż zauważył że np. zamiast linii prostej widzę krzywą itp. Dodatkowo boli mnie często głowa, a obraz, jaki widzę jest niewyraźny, zamglony. Co to może być? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.

ponad rok temu

Aleksandra Katarzyńska

Z opisu wynika, że jest to astygmatyzm. Polega on na tym, że wpadająca do oka wiązka światła nie skupia się w jednym punkcie, lecz dwóch (ułożone są do siebie równolegle). Leczy się tą wadę cylindrycznymi szkłami korekcyjnymi. Często występuje wraz z krótko- lub dalekowzrocznością. Radziłabym udać się do lekarza okulisty, który dobierze idealne szkła.