Zamiana ciastek, lodów i batonów na jednego małego lizaka dziennie

Witam ! Bardzo lubię słodycze, jednak chciałabym odżywiać się zdrowiej. Postanowiłam, że zamiast ciastek, lodów i batoników będę jadła jednego małego lizaka codziennie lub co drugi dzień. Czy jest to dobry pomysł, aby po pewnym czasie zapomnieć o słodkościach lub zjeść coś np. raz na tydz ? Pozdrawiam i czekam na opinie

Odstawienie słodyczy powinno odbywać się w sposób stopniowy. Pani pomysł jest dobry lecz radziłabym do lizaka dołączyć kilka orzechów i owoc. Wspólne zjedzenie tych składników dostarczy bowiem błonnika ograniczającego wchłanianie węglowodanów oraz na dłużej zaspokoi głód gdyż indeks glikemiczny będzie niższy niż w przypadku samego lizaka. Po tygodniu proszę zwiększyć ilość orzechów o kilka sztuk oraz owoce. Po pewnym czasie organizm pozbędzie się przyzwyczajenia do cukru a fruktoza dostarczona z owocami w zupełności wystarczy. Zwykle pełny 'słodyczowy' odwyk trwa 3 miesiące.

Pozdrawiam