Zamiana Parokseyny na Amitryptyline przy depresji lękowej

Czy zamiana parokseyny na amitryptyline jest dobrym rozwiązaniem? Lekarz prowadząca zapisuje mi różne leki, zdarza się, że sugerowane. Amitryptylinę przy depresji lękowej zażywałem ponad 20 lat temu, a paroksetynę obecnie, jednak przy pierwszym leku sypiałem zdecydowanie lepiej jak przy obecnym - skutek terapeutyczny porównywalny, stad te pragnienia. Proszę o porady! Pozdrawiam!

W tej sytuacji warto omówić wątpliwości z lekarzem prowadzącym. Będzie mogła korygować leczenie zależnie od jego działania. Oprócz tego zachęcam do podjęcia psychoterapii, która pozwala zrozumieć i poradzić sobie z przyczynami nerwicy, a nie tylko jej objawami.

Witam,
Amitryptylina jest lekiem sporadycznie stosowanym w takim zaburzeniu, jest to lek stosowany w tzw. depresji endogennej. Zależy też, co się kryje pod określeniem "depresji lękowej". Wydaje mi się, że jednak najlepiej omówić swoje wątpliwości z lekarzem.
Pozdrawiam