Zamiana tabletek antykoncepcyjnych a wymioty

Czy możliwe ze przy zmianie tabletek z madinette na microgynon 21 nie wystapi krwawienie z odstawienia?czy jest to mozliwe ze moglam zajsc w ciaze jezeli w czasie przyjmowania tabletek wymiotowalam po 5 godzinach od ich przyjecia?

Lek. Tomasz Budlewski

Może krwawienie nie wystąpić i możliwe jest osłabienie działania tabletek w wyniku wymiotów. Proszę koniecznie wykonać badanie beta hcg z krwi oraz jak najszybciej udać się do ginekologa.