Zamiana tabletek antykoncepcyjnych Daylette na Naraya

Do ginekologa: zmieniam Daylette 24+4 na Naraye 21+7. lekarz wytlymaczył jak mam stosować nowe tabletki i wydawało mi się to zrozumiałe. lecz po kilku godzinach zaczełam się zastanawiać co on wlasciwie powiedzial"musi pani wyjesc do konca całe opakowanie wraz z tbaletkami placebo i zacząć na kolejny dzien naraye. raz wyjatkowo proszę nie robić przerwy." Stąd moje pytanie: lekarzowi chodizlo bym nie brala tych 4 placebo czy jednak je brała?moja ochrona przed ciązą bedzie zagrozona jesli je omine?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Myślę, że chodziło mu o to aby przyjąć wszystkie tabletki ale bez tych placebo. Tylko takie działanie ma sens w takiej sytuacji. A więc tak jak Pani sama rozumuje - nie należy przyjmować ostatnich 4 tabletek bez substancji czynnej.