Zamiana tabletek antykoncepcyjnych Gedarel na Mercilon a ryzyko ciąży

Przez 3 miesiace bralam tabletki antykoncepcyjne GEDAREL 20/150, po tym czasie pielegniarka (mieszkam obecnie w Anglii) wypisala mi recepte na MERCILON. Powiedziala, ze mam zaczac je brac po 7-dniowej przerwie tak, jakby byla to kontynuacja poprzednich tabletek. W czwartym dniu brania nowych tabletek doszlo do stosunku bez zabezpieczenia. Krwawienie z odstawienia pojawilo sie w normalnym terminie, ale nie bylo bardzo obfite. Czy istnieje mozliwosc ciazy?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Jeżeli brała Pani tabletki zgodnie z harmonogramem nie należy obawiać się ciąży. Nie mniej jednak nie mogę jej wykluczyć na sto procent.