Zamiany zwyrodnieniowe biodra
Dzień dobry, leczę się z powodu zmian zwyrodnieniowych biodra lewego. Ostatnio nasiliły się dolegliwości bólowe. Z wykonanego badania RTG oraz TK lekarz zmienił rozpoznanie na wtórne pourazowe zmiany zwyrodnieniowe biodra lewego. Mam pytanie co oznacza rozpoznanie wtórne pourazowe zmiany zwyrodnieniowe od wcześniejszego rozpoznania zwyrodnienie stawu biodrowego lewego ? Proszę o wyjaśnienie

MĘŻCZYZNA, 48 LAT ponad rok temu
Lek. Bartosz Małek
70 poziom zaufania
Szanowna Pani,
Różnica polega na tym, że stan jest wynikiem prawdopodobnie urazu a nie choroby zwyrodnieniowej, która często związana jest ze starzeniem się.