Zamiast krwawienia wystąpił brązowy śluz. Co to oznacza?

Biorę tabletki antykoncepcyjne już prawie rok, miesiączki miałam regularnie zawsze w 7 dzień przerwy. Ostatnio, nie mam pojęcia jak to się stało, ale pominęłam 3 tabletki, więc odstawiłam i czekałam na okres, pojawił się dość obfity i bolesny. Zaczęłam nowe opakowanie, 29 sierpnia wzięłam ostatnią tabletkę, okres powinien być 4/5 września. W sobotę 4 września miałam bóle takie, jak przed miesiączka, ale zamiast krwawienia wystąpił brązowy śluz, obfity i tak do niedzieli okresu nie miałam. Następne opakowanie zaczęłam od poniedziałku 6 września. Teraz strasznie kłuje mnie lewy jajnik, że normalnie nie mogę chodzić. Dodam, że te brak miesiączki, to nie pierwszy raz. Nie wiem, co mam myśleć.
Co to jest?
Proszę o poradę

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Podczas przyjmowania antykoncepcji hormonalnej krwawienie z odstawienia ma prawo czasem się nie pojawić lub być bardziej skąpe niż zwykle. Za każdym razem należy w takim wypadku wykonać test ciążowy, przed rozpoczęciem nowego opakowania tabletek/przyklejeniem kolejnego plastra oraz w razie wyniku negatywnego, najlepiej ponownie po ok. tygodniu, już w trakcie nowego opakowania.

W przypadku pominięcia tabletki w pierwszym tygodniu, nie powinno się odstawiać reszty tabletek, lecz jak najszybciej przyjąć zapomnianą tabletkę i dokończyć opakowanie, stosując dodatkowe zabezpieczenie lub zachowując wstrzemięźliwość przez kolejne 7 dni.

Żadna, nawet hormonalna, metoda antykoncepcyjna nie jest w 100 proc. pewna, dlatego proszę wykluczyć ciążę (wykonać jak najszybciej test).
Ból w okolicy jajnika mógłby być nawet objawem ciąży pozamacicznej (ektopowej), ale również np. torbieli jajnika.
Proszę także nie zwlekać z wizytą u ginekologa, który zbierze wywiad, zbada Panią wewnętrznie oraz przy pomocy USG, jeśli będzie taka potrzeba. Nie należy lekceważyć objawów z tej okolicy.

Pozdrawiam serdecznie!