Zamiast miesiączki biała wydzielina?

Witam mam problem.

6 kwietnia powinnam mieć okres i do tej pory go nie dostałam. I zamiast tego pojawiła się wydzielina (biała). Dlaczego tak jest i co może być tego powodem?

Proszę o odpowiedź

Witaminy w ciąży

Lek. Magdalena Kowalska

Witam!

Opisywana wydzielina (tzw. upławy) może być wywołana obecnością infekcji w obrębie dróg rodnych (najczęściej), ale mogą też być inne przyczyny, takie jak nadżerki czy też obecność polipa. Takie stany również mogą wpływać na opóźnienie miesiączki. By precyzyjnie określić etiologię i w razie potrzeby wdrożyć odpowiednie leczenie, niezbędna jest wizyta u ginekologa, w celu wykonania badania oraz ewentualnego poszerzenia diagnostyki, np. o badanie usg przezpochwowe.

Tutaj znajdzie Pani artykuł o grzybicy pochwy.

Serdecznie pozdrawiam!