Zamiennik pieczywa podczas odchudzania

Witam, mam nadwagę i chciałbym zrzucić ok 25kg, jestem mężczyzną mam 31 lat. Szukam zamienników które pomogły by mi zrzucić kg i tak np. słodycze zamieniłem na owoce i warzywa, słodkie napoje na wodę nie gazowaną itd. Natomiast największy problem mam z pieczywem bo zwykły chleb kosztuje 1,60zł a ciemny blisko 3zł na co mnie nie stać. Czy chleb zastąpić ryżem? ,kaszą ? makaronami czy ziemniakami gotowanymi? może fasola ? Co jest najzdrowsze? pozdrawiam. :)

Wszystkie wymienione przez Pana produkty - a więc ryż, kasze, makaron - o ile są podawane w wersji pełnoziarnistej dostarczają tych samych składników odżywczych jakich szukamy w chlebie. Ziemniaki również są zdrowym i wartościowym elementem diety, także proszę z nich nie rezygnować.

Witam Pana,

produkty które Pan wymienia są dobrym zamiennikiem pieczywa. Proszę sięgać po ryż brązowy, makaron razowy, kasze a także otręby czy płatki owsiane górskie.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
Pozdrawiam
Joanna Wasiuk
Dietetyk.