Zamienniki mleka modyfikowanego

witam.moja coreczka skonczy 30.10 10miesiecy.przez 6mies karmilam ja wylacznie piersia.nastepnie wprowadzalam nowe pokarmy i tez karmilam piersia,gdy skonczyla 9mies przestalam. w jaki sposob mozn zstapic mleko w proszku?nie chcemy go podawac.Czy mozna dawac sery biale i zolte?

w białych sera nie ma wapna potrzebnego dziecku do budowy kości i zębów, żółty ser ma wapno ale jest ciężko strawny i nie nadaje się dla niemowlaka, dziecko w tym wieku powinno pić mleko modyfikowane bo ono jest nieco zmienione pod względem wapna i fosforu i przeciwdziała powstawaniu krzywicy, można podawać dziecku kaszki na mleku modyfikowanym, . Dziennie powinna wypic 500 ml mleka i w okresie zimowym 1 krople Vigantolu wprost do buzi (niemiecka wit.D3 )