Zamknąłem się w sobie i jestem obojętny na kontakty z rodziną i przyjaciółmi

Witam, Maciek 17 lat. Od ostatnich kilku tygodni stałem się dość zamknięty w sobie, obojętny na bliskich. Drażni mnie przyjaciele i rodzice, każdy żart mamy bądź ojca powoduje we mnie złość, straciłem ochotę do jakiegokolwiek rozmawiania z kimkolwiek, drażni mnie rozmowa, jestem napięty, znerwicowany i nie umiem już norlamnie rozmawiać. Mam nawracające uczucie niesamowitego "doła" i smutku, przez co sypią się moje relacje z innymi i rodziną.
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Witam serdecznie,
Maćku zastanów się, czy wydarzyło się coś, co mogło spowodować Twój depresyjny nastrój, wycofanie z kontaktów interpersonalnych oraz drażliwość. Czy masz jakieś problemy, których nie potrafisz rozwiązać albo konflikty, z którymi sobie nie radzisz?
Jeśli nie jesteś w stanie sam określić przyczyny, myślę, że wskazana będzie wizyta u specjalisty.
Pozdrawiam

Witam,
Jeśli opisany stan utrzymuje się kilka tygodni, a nie jest to chwilowa reakcja emocjonalna, problem dobrze jest zgłosić rodzicom i wspólnie wybrać specjalistę, który skonsultuje i zdiagnozuje objawy oraz zasugeruje rodzaj leczenia. Proszę nie czekać i śmiało komunikować swoją sytuację bliskim.
Pozdrawiam Serdecznie
Anna Miżowska

Witaj,
obniżenie samopoczucia, napięcie i nerwowość nie biorą się tak z znikąd.
Najczęściej coś uruchamia taki stan rzeczy.
Może być kilka przyczyn: zdrowotna np. problemy z tarczycą, sposobu odżywiania, używki lub jakieś trudne, traumatyczne lub stresujące doświadczenie.
Musisz poobserwować siebie jak działasz od pewnego czasu, co Cię zasmuca najbardziej, co pojawia Ci się w głowie, jakie myśli uruchamiają Twój nastrój.
Może porozmawiaj z kimś, do kogo masz zaufanie lub udaj się do profesjonalisty, gdyż możesz mieć początki depresji, a im szybciej zareagujesz tym lepiej.
Pozdrawiam
Beata Jaszczak