Zamknięcie się na kontakty z płcią przeciwną

Witam, mam pytanie , czy moje zachowanie jest normalne?mam 30 lat jestem atrakcyjną kobietą, tyle ze zamknieta na płeć przeciwną ,nie miałam nigdy chłopaka, z nikim nie spałam, do nikogo sie nie zbliżyłam, z jednej strony chciałabym to przezyc, pierwszy raz, miłość , ale z drugiej strony czuję sie tak wyjatkowa , inna , niepowtarzalna i "czysta" , w mojej głowie powstaje konflik, czym jestem starsza tym bardziej siebie " chronię" bo przecież mam to cos co inne straciły dawno temu...pomocy

Witam,

Opisywane przez Panią konflikty wewnętrzne często mają związek z historią osoby, która je przeżywa oraz cechami osobowości. Zachęcam do konsultacji u psychologa/psychoterapeuty. Specjalista rozezna Pani trudności, będzie mógł postawić diagnozę i na jej podstawie zaproponować Pani odpowiednią dla Pani formę pomocy.
Rozmowa o tym co Pani przeżywa, czy podjęcie się psychoterapii mogłoby Pani pomóc zauważyć cechy osobowości które za tym stoją, mechanizmy, które Panią kierują oraz mogłoby Pani pomóc w rozwiązaniu tego konfliktu.

Pozdrawiam
Karolina Matlak

odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Witam Panią. Myślę, że najważniejsze jak się Pani czuje w swojej sytuacji. Proszę uważać na rozważania na temat Pani zachowania typu - "czy moje zachowanie jest normalne?". To jest ryzykowne dla Pani poczucia wartości. Każde nasze zachowanie ma swoje źródło, przyczynę. Jeśli to co Pani opisuje jest dla Pani uciążliwe i myśli Pani o zmianie to warto przyjrzeć się jego ewentualnym przyczynom, źródłom. Użyła Pani w swoim poście określeń "zamknięta" i "chronię się". Być może za takim Pani zachowaniem stoi jakieś doświadczenie traumatyczne, które było przytłaczające. Pojawia się wówczas silny lęk a to z kolei jest uczucie bardzo związane z naszym poczuciem bezpieczeństwa. Wówczas korzystną strategią dającą gwarancję poczucia bezpieczeństwa jest bycie niedostępnym. To oczywiście tylko moja hipoteza. Jeśli jednak chciałaby Pani dokonać jakiejś zmiany w kontaktach z ludźmi może być przydatny bezpośredni kontakt z psychologiem. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Dzień dobry,
pisze Pani o braku doświadczeń w tworzeniu bliskiego związku. Równocześnie wyraża Pani pragnienia takiej relacji i idących za nią przeżyć. Tworzenie stabilnej relacji to jedno z głównych zadań rozwojowych stojących przed młodą osobą. Trudności w tym obszarze są przesłanką do podjęcia psychoterapii, do czego Panią zachęcam.

Pozdrawiam,
Aneta Fudała
http://gabinetpsychodynamiczny.pl/blog/

Witam, rozumiem, że dziewictwo daje Pani poczucie wyjątkowości, czystości. Wejście w związek mogłoby to odebrać. Pytanie jak silna jest ta potrzeba bliskości? Jak się Pani czuje w swej samotności? Jeśli dręczy Panią ten problem zachęcam do kontaktu z psychologiem.
Pozdrawiam.