Zamknięte zaskórniki a trądzik

Od 10 lat zmagam się z trądzikiem. Ostatnio często wyskakują mi podskórne gule, szczególnie na żuchwie i szyi, całą twarz zajmują zaskórniki zamknięte. Nie pamiętam kiedy moja cera była gładka. Mam też krostki na dekolcie, plecach i ramionach. Żadne lekarstwa zalecane od dermatologa nie pomagały (benzacne, boniderm, davercin, itp). Mam podwyższone tsh (5,5) i biorę euthyrox25. Moje pytanie: Jak mogę się pozbyć tego paskudztwa, bo już nie wytrzymuję, boli mnie cała twarz. Co mogę zrobić?

Można u lekarza dermatologa lub medycyny estetycznej wykonać serię peelingów medycznych w serii.

Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.