Zamykany rumień na policzkach IPL-em co 3 tygodnie

Witam. Mam zamykany rumień na policzkach IPL-em co 3 tygodnie. Zbliża się lato i nie wiem czy odstawić i poczekać do jesieni czy bez obaw kontynuować? Chciałbym jeszcze zapytać czy to prawda, że IPL pogrubia skórę? Chciałbym też zapytać o to czy przed zabiegiem powinno usunąć się naskórek? Bo moja Pani tylko oczyszcza jakimś płynem, nakłada żel i przystępuję do zabiegu po czym usuwa żel i nakłada krem z filtrem. Czy po nałożeniu Alantanu mogę nałożyć podkład (fluid) z filtrem? Dziękuję za pomoc.

Osoba wykonująca zabieg z pewnością jest przeszkolona z prawidłowego wykonywania tej procedury. Zawsze należy chronić skórę przed działaniem promieni słonecznych, bez względu an porę roku. opalanie się w Pana przypadku byłoby bardzo nierozsądne. Z pewnością lekarz Pana o tym poinformował.

Matko święta...usuwanie naskórka przez zabiegiem!!
Bardzo serdecznie proszę o brak kombinacji!
Osoba wykonująca zabieg robi go prawidłowo.
W lecie - ZABRONIONE jest wykonywanie IPL.
Nie mam informacji jakoby IPL pogrubiał skórę.
Proszę bezwzględnie używać kremu z filtrem - i są takie, które mają też fluid (La roche posay)

Pozdrawiam