Zanik ambicji u 12-letniej córki

Witam,mam problem z 12letnią córką,przestała się uczyć,ma całkowity zanik ambicji.Jeszcze rok temu 4 była dla niej tragedią a teraz 3,2 to dobra ocena.Przestała mnie zupełnie słuchać, lekceważy moje prośby,polecenia,zaczęła strasznie kłamać.Znajduję jakieś kartki z przekleństwami, jakimiś preferencjami seksualnymi. Próby rozmowy na temat szkoły,zachowania,marzeń,zainteresowań kończą się straszną awanturą. Nie znosi kiedy ktoś /rodzice,nauczyciele/stawiają jakieś wymagania. Co robić?Dziękuję

Prawdopodobnie córka weszła w okres dojrzewania, w którym inne sprawy niż nauka stają się ważne. Proszę na spokojnie upewnić się, czy córka nie przegląda nieodpowiednich treści w internecie lub też nie spotyka się z kimś kto ma na nią negatywny wpływ. Życzę cierpliwości :)