Zanik erekcji

Witam! Mam 28 lat. Całe życie nadużywałem masturbacji i seksu. Były przez to nie raz problemy ze stosunkiem, ale erekcja była pełna i ochota na seks zawsze. Jakoś od około roku zaczęły u mnie zanikać poranne erekcje, nie przejmowałem się tym, gdyż za dnia seks był w miarę normalny i nadal mogłem to robić po 3 lub 4 razy. Ale od lutego tego roku problem się zwiększył i co jakieś 2 tygodnie wspomagałem się Libido Forte lub NoEnd, które miały być ziołowe, a okazało się że zawierają sildenafil. Nigdy nie zjadłem naraz całej tylko ćwiartkę lub pół kapsułki, czy tam tabletki.

Od jakiś 2 tygodni erekcja u mnie zanikła. Nie wiem co się dzieje. Moje erekcje są krótkie i szybko zanikają. Tak jeszcze nie miałem. Orgazm jak nawet dostaje to jest na niepełnym wzwodzie, tylko takim kapciowatym i bardzo słaby jest. Czy sildenafil mógł mnie uzależnić fizycznie, że zawsze już będę musiał go brać? :( Jest taka możliwość? Czy to problem w czym innym? Czy może to przez tą wieloletnią masturbację? Najbardziej boję się tego sildenafilu. Nie ma ostatnio we mnie życia i ochota na seks też przeszła. A nawet jak chcę to nie da rady. Czy mogę zrobić sobie jakieś badania u urologa, które sprawdzą dokładnie co mi jest? Pozdrawiam!

Witam! Sildenafil jest inhibitorem fosfodieasterazy typu 5., stosowanym w kilku jednostkach chorobowych m.in. w leczeniu zaburzeń erekcji. Lek ten nie prowadzi do uzależnienia (fizycznego bądź psychicznego) nie prowadzi także do rozwoju tolerancji (sytuacja, w której do uzyskania pożądanego efektu konieczne jest stosowanie coraz to większych dawek leku). Pod tym względem może być Pan spokojny. Trudno jednakże wskazać konkretną przyczynę Pańskiego problemu. Na podstawie opisu można stwierdzić, że uskarża się Pan nie tylko na osłabienie potencji, ale także na spadek popędu płciowego.

Niepokojącą informacją, jest brak porannych erekcji, gdyż może wskazywać na somatyczne podłoże zaburzeń erekcji. Sama masturbacja nie jest niebezpieczna dla zdrowia i nie powoduje impotencji, chyba, że jest stosowana zbyt często. W Pańskiej sytuacji warto ograniczyć aktywność seksualną jedynie do współżycia z partnerką. Powinno to spowodować wzrost napięcia seksualnego poprawę jakości erekcji. Wskazana jest również wizyta u urologa lub seksuologa w celu przeprowadzenia diagnostyki problemu. Specjalista może zaproponowac Panu zestaw badań na który składać się może: morfologia krwi, glukoza na czczo, lipidogram, badanie ogólne moczu, oraz badania hormonalne (TSH, prolaktynę, testosteron).

Podsumowując, w tej chwili trudno jednoznacznie określić przyczynę problemu i konieczna może okazać się diagnostyka, ale napewno powinien zadbać Pan również o zdrowy styl życia oraz zaprzestanie masturbacji. Pozdrawiam serdecznie!