Zanik erekcji a strach przed pierwszym stosunkiem seksualnym

Witam. Mam 18 lat i od długiego czasu mam dziewczynę. Podczas pieszczot mam pełną erekcję, lecz gdy tylko postanowimy uprawiać seks erekcja zanika. Ostatnim razem w ręce miałem już prezerwatywę gdy poczułem spadek podniecenia. Czy to strach przed pierwszym razem ? Kolejnym moim pytaniem jest czy na mój problem ma wpływ masturbacja ?

Sylwia Osada Psycholog, Konin

Witam,
przyczyn może być kilka. Być może jest to lęk przed pierwszym kontaktem, może być to jeszcze inny czynnik. Jeśli osiąga Pan pełną erekcję podczas pieszczot, dysfunkcja nie ma podłoża somatycznego tylko psychogenny. Proponuję spotkanie z psychologiem seksuologiem, z którym będzie Pan mógł szerzej omówić ten problem i wspólnie poszukacie przyczyny tego zaburzenia.
pozdrawiam.