Zapytaj lekarza

1 , 0 1 5 , 9 5 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanik erekcji podczas stosunku a masturbacja od młodych lat

Mam 20 lat mam pytanie. Zacząłem się masturbowac w wieku 13 lat a teraz mam problem mam 20 lat mam dziewczynę i podczas kochania opada co zrobić? Proszę o pomoc.
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Witam Pana,

Przyczyn utraty erekcji podczas stosunku może być wiele, począwszy od zaleznych od ogólnego stanu zdrowia przyczyn "biologicznych", a skończywszy na psychogennych. Nie wydaje mi się jednak, aby powodem była masturbacja, która stanowi rozowjową formę ekspresji seksualnej u dojrzewających chłopców/mężczyzn ( pod warunkiem wszakże że masturbacja nie była kompulswna, powtarzana wielokrotnie w ciągu dnia, czy bez zwiazku z odczuwanym podnieceniem seksualnym). W nawiazaniu do obecnego Pana problemu erekcji wygasającej podczas stosunku- nalezy rozpocząć od diagnostyki dysfunkcji u lekarza seksuologa. Jesli on nie ptoweirdzi żadnych biologicznych przyczyn problemu, warto będzie rozważyć podjęcie psychoterapii u psychoterapeuty-seksuologa.

Pozdrawiam!

Specjalistka w dziedzinie psychiatrii, seksuolog oraz psychoterapeuta. Posiada uprawnienia Fellow of the European Board of Sexual Medicine nadane przez Europejskie Towarzystwo Medycyny Seksualnej ESSM. Związana z Instytutem Psychiatrii i Neurologii w Warszawie.
0

Dzień dobry!

Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa, jak często pojawiają się zaburzenia erekcji, jak przebiegają, od jak dawna współżyje Pan z partnerką itp. - większa ilość informacji oraz ewentualne badania diagnostyczne. Nie musi mieć to związku przyczynowo-skutkowego z masturbacją. Proszę skonsultować się z lekarzem seksuologiem w swojej okolicy.

Pozdrawiam!

Psycholog, seksuolog i mediator rodzinny. Członek Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety