Zanik erekcji podczas stosunku - co jest powodem?

Witam! Problem raczej dotyczy mojego chłopaka. Jest młodym 20-letnim studentem, udzielającym się sportowo. Prowadzi spokojny, bezstresowy tryb życia. Nie pije, nie pali, nie zażywa narkotyków. Bez żadnych chorób. Jednym słowem - okaz zdrowia. Jestem od niego 2 lata starsza. Jesteśmy ze sobą prawie 2 miesiące, współżycie rozpoczęliśmy dość szybko po około 2-3 tyg. Problemem jest zanik erekcji podczas normalnego stosunku. Udało mu się pary razy dojść do orgazmu, ale zazwyczaj po którejś z kolei próbie. Masturbacja i seks oralny bez żadnych problemów. Wszystko działa w 100% i dość szybko osiąga orgazm. Z tego co mówił miał ten sam problem z wcześniejszą partnerką, boję się go jednak wypytywać, iż mogę tylko pogorszyć sprawę. Nie wiem co robić. Proszę o pomoc. Dodam, że jesteśmy ze sobą dość blisko, wszelkie rozmowy o jakichkolwiek problemach czy nieporozumieniach nie stanowią problemu.
ponad rok temu

Witam!

Nierzadko przyczyną kłopotów ze wzwodem jest obawa o powodzenie zbliżenia, silna zwłaszcza w kontakcie z nową partnerką. Skutecznie powoduje ona przejściowe zaburzenia wzwodu, które jednak z czasem powinny ustępować samoistnie.

Inną przyczyną jest nadmierna masturbacja, która z kolei obniża doznania podczas współżycia, ze względu na przyzwyczajenie do tego specyficznego sposobu rozładowywania napięcia.
Jeżeli, mimo jej ograniczenia, dolegliwość ta będzie nadal towarzyszyła, potrzebna będzie konsultacja ze specjalistą urologiem.

Pozdrawiam