Zanik erekcji w wieku 26 lat! Jakie badania powinienem zrobić?

Witam! Od zawsze uprawiałem aktywny tryb życia i nie miałem żadnych problemów ze zdrowiem. W marcu tego roku dostałem dziwnego ataku wymiotów i biegunki. Po 2 dniach, odwodniony, trafiłem na ostry dyżur, gdzie stwierdzono zapalenie układu moczowego. Dostałem 2 kroplówki, leki i zostałem odesłany do domu. Od tamtej pory cały czas na coś choruje, lekarze wmawiają mi, że jest to "Zespół Jelita Drażliwego", jednak mi się wydaje, że jest to coś poważniejszego. Objawy są następujące: - wydęty brzuch po jedzeniu, - nieprzyjemne gazy, - dziwne dźwięki z żołądka, - problemy z załatwianiem się (co 4-5 dni), - dziwny zapach moczu, - problemy z erekcja, - problemy z oddawaniem moczu - na koniec długo leci kropelkami - miewam silne bóle członka, jego okolic i podbrzusza. Bóle te pojawiają się ostatnio także podczas wzwodu - członek jest sflaczały, mimo silnego podniecenia w ogóle nie reaguje, dopiero po stymulacji dotykiem dostaje wzwodu, ale szybko opada, przy stałej stymulacji dostaję normalnie orgazmu - sperma ma jednak inny niż kiedyś zapach (mam dziwne uczucie, że czuje w niej białko). Od pewnego czasu stosuję dietę: - nie piję gazowanych rzeczy, - nie jem słodyczy, - nie piję nic, co zawiera mleko, - nie jem surowych warzyw i owoców. I jest poprawa: nie mam już nieprzyjemnych gazów, brzuch jest mniej wydęty - załatwiam się regularnie (co 1-2 dni). Więc po części udało mi się pokonać problemy z żołądkiem, jednak cały czas mam problemy z erekcją i coraz bardziej mnie to martwi... Dodam, że od ok. 10 lat się regularnie masturbuję (nawet codziennie po kilka razy), a ostatnie 2 lata mocno nadużywałem alkoholu. Oba nałogi mocno ograniczyłem od kiedy choruje, jednak nie przyniosło to widocznej poprawy. Jakoś w sierpniu byłem u urologa i w sumie mnie zbył, kiedy zacząłem mówić o problemach z żołądkiem. Obejrzał pozytywne wyniki moczu i powiedział, że jestem zdrowy. Na problemy z załatwianiem powiedział, że muszę "ćwiczyć". Czy powinienem iść do innego urologa? Jeśli tak, to na co powinienem zwrócić jego uwagę i jakie badania zrobić? I na co mogę być chory? Z góry dziękuje za odpowiedź

Lek. Marcin Buczek

Szanowny Panie!

Jest wyjątkowo mało prawdopodobne, aby jakaś choroba układu pokarmowego dawała objawy ze strony układu moczowo-płciowego podawane przez Pana. Moim zdaniem przyczyny brzusznych dolegliwości są najprawdopodobniej psychogenne i dlatego przychylam się do już postawionej diagnozy.

Natomiast jeżeli chodzi o problemy urologiczne, to ich podłoże jest również jak najbardziej psychologiczne - przy nadużywaniu masturbacji i alkoholu nie ma możliwości prowadzenia normalnego życia seksualnego. Aby poprawić swoje funkcje seksualne musi Pan te czynniki całkowicie wyeliminować, a nie tylko ograniczyć. Biorąc pod uwagę Pana młody wiek oraz pozytywne wyniki badań, uważam, że bardziej od wizyty i badań urologicznych potrzebuje Pan pomocy psychologa/seksuologa i do niego w pierwszej kolejności powinien Pan się udać.