Zanik kontaktów intymnych po porodzie

Dzień dobry. Postanowiłem napisać w tym miejscu o swoim problemie aby zasięgnąć informacji o frustrującym mnie już od dłuższego czasu problemie. Mam 40 lat moja partnerka 38. Jesteśmy rodzicami 1.5 rocznych Bliźniaków. Problem dotyczy sexu... A raczej jego braku... Partnerka przed zajściem w ciążę była dość aktywna na tej płaszczyźnie... Od czasu gdy zaszła w ciążę nasze życie intymne zupełnie umarło. Cielesność oraz to co Scala związek oraz zbliża ludzi umarło. Partnerka nie wykazuje żadnej aktywności w tej sferze. Dodam że żadne z przesłanek typu... Zmian w ciele partnerki uciążliwości po porodzie zupełnie nie występują... Moja frustracja sytuacja... Kilka razy sięgała już zenitu co sprowadzalo się do podjęcia rozmowy, która kończyła się bez jakiegokolwiek podania przyczyny czy też powodów zaistniałej sytuacji... Po rozmowie nastepowala chwilowa poprawa jednakże z upływem czasu wszytko wraca do normy... Dodam że problemy z płaszczyzny finansów zupełnie nas nie dotyczą... Stać nas na wiele... Partnerka w swoich wypowiedziach stawia mi co róż nowe wyzwania i gradienty do spełnienia aby była szczęśliwa... Jednakże zł spełnianie ich nic nie zmienia... Braj jakiegokolwiek zainteresowania potrzebami Mojej osoby oraz zupełna obojętność, brak jakiejkolwiek inicjacji sytuacji jak i brak poświęcenia czasu dla Nas samych... Odbija się na atmosferze dnia, wieczoru... Zupełnie nie rozmawiamy już ze sobą... Oddalenie jest już tak dalekie, iż ciężko to nazwać Związkiem Kobiety i Mężczyzny a raczej przechodzi w związek platoniczny... Co robić?

Zachęcam do skorzystania z pomocy psychoterapeuty par i małżeństw. Z tego, co Pan napisał- problem może sięgać głębiej niż zanik kontaktów intymnych. Wspomina Pan o braku rozmowy czy dbania o siebie nawzajem jak o związek. Wspólne przyjrzenie się relacji partnerskiej ze wskazówkami specjalisty pomoże Państwu odbudować relacje, a tym samym na nowo odnaleźć siebie jako partnerów i odbudować także relacje intymne. Zachęcam do działania!