Zapytaj lekarza

1 , 0 2 1 , 2 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Zanik kory mózgowej i zwapnienia - czy to poważne?

Miałam tomografię komputerową głowy. Badanie wykazało zanik kory mózgowej i zwapnienie kości. Mogłabym prosić o wyjaśnienie, bo nie mam pojęcia, co to znaczy, a słyszałam, że to jest coś poważnego, a lekarz nic praktycznie mi nie powiedział.

KOBIETA ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Redakcja abcZdrowie
79 poziom zaufania

Do pełnej interpretacji wyniku tomografii komputerowej głowy warto znać powód jej wykonywania, mieć dokładny jej opis wraz z kliszą lub płytą CD. Bez tych danych interpretacja wyniku ma ograniczoną wartość. Zanik kory mózgowej zwykle pojawia się wraz z upływem lat. Zapewne chodziło Pani o zwapnienie w mózgu. Może ono występować z bardzo wielu przyczyn. Często pojawia się ono wraz z wiekiem i nie wiąże się wówczas z niczym niepokojącym. Zwapnienia w mózgu mogą też występować w przypadku zaburzeń przytarczyc, niektórych zakażeń (jak toksoplazmoza), a także w przypadku niektórych bardzo rzadkich chorób neurologicznych występujących rodzinnie.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy